Wczytuję dane...
Produkt dostępny!
Waga produktu: 0.632 kg
Realizacja zamówienia: 1-2 dni

Zawór argonowy, mieszankowy, helowy z zaworkiem resztkowym bocznym. Zawór uniemożliwia całkowite opróżnienie butli, pozostawiając w zbiorniku ciśnienie 3-5 bar. Uniemożliwia tym samym zapowietrzenie i zawilgocenie butli. Ma to ogromny wpływ na:

- jakość gazu, w szczególności argonu i helu (w przypadku zapowietrzenia butli i ponownego jej napełniania gazem nawet najwyższej jakości i tak otrzymujemy argon lub hel znacznie odbiegające od norm). Dzięki zastosowaniu zaworu zwrotnego butle nie wymagają wielokrotnego próżniowania bądź wygrzewania w celu przywrócenia wysokiej jakości gazu - zwrot wyższych kosztów zaworu następuje już od pierwszego ładowania zbiornika !

- trwałość butli - nawet w przypadku, gdy użytkownik zapomni zakręcić zawór po zużyciu gazu, do butli nie dostanie się powietrze atmosferyczne - tym samym nie dopuszczamy do powstawania w zbiorniku atmosfery sprzyjającej korozji.

Zawory z zaworem resztkowym bocznym są rozwiązaniem najwyższej jakości. Oferują najwyższą precyzje i niezawodność. Uniemożliwiają zanieczyszczenie butli czynikami zewnętrznymi. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, dla których najważniejsza jest jakość używanego/sprzedawanego gazu i jednocześnie szukających najbardziej niezawodnego rozwiązania.

Szczególnie polecane do:

- czystego argonu (do spawania aluminium, stali kwasoodpornej, zastosowań specjalistycznych, laboratoryjnych)

- czystego helu (jako gaz rezonatorowy w laserach, do zastosowań specjalistycznych, laboratoryjnych).

Uwaga: Zawory resztkowe w proponowanych przez nas zaworach nie są wykręcane ! Uniemożliwia to zepsucie zaworu przez pozbawienie go jego najistotniejszej części.

Do napełniania butli z zaworem resztkowym wymagany jest odpowiedni adapter (dostępny w zakładce Akcesoria).

 • Gaz: 

  Argon, Mieszanka, Hel

 • Gwint wlotowy: 

  25E (ISO 11363-1)

 • Gwint wylotowy: 

  W21.8x1/14" (DIN477-1 No6, DIN/6)

 • Gwint wewnętrzny (na rurkę syfonową): 

  M10x0.75-6H

 • Ciśnienie: 

  230 bar